Karlsborgs tävlingsekipage 

 

 Mikael Åberg

Försvarsmaktens Izz

 

 

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

 

 

 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 

 

 

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

 

Övriga
resultat

Utbildad partullhund inom hemvärnet.

MH

2:a plats KM i patrullhund 2017

 

Jan Holmqvist

Ebbot

     
 

 Lydnad

Klass

Startklass

I

II

III

 

1:a pris

   

 

         

Bruks

Klass

 Appell

Lägre

Högre

Elit 

Spår

Uppflyttad

Uppflyttad  

            

         

Sök 

 

 

                

 

Skydd

                   

Rapport

       

Övriga
resultat

MH

 

 

 

Marie Laurentz Falk
Captain America Des Vauriennes

     
 

 Lydnad

Klass

Startklass

I

II

III

 

1:a pris

   

 

         

Bruks

Klass

 Appell

Lägre

Högre

Elit 

Spår

     Uppflyttad

 

              

            

         

Sök 

 

 

                

 

Skydd

                   

Rapport

       

Övriga
resultat

Utställd med Excellent, R-cert

BPH genomfört

 

 

 

Inger Frej
SE VCH RLDN RLDF RLDA LD start Working Beauty's Optimistic Outlook

   

                                       Lydnad

Klass

Startklass

I

II

III

 

LD start

   

 

         

                                   Rallylydnad

Klass

 Nybörjare

Fortsättning

Avancerad

Mästare 

 

 RLD N 

 RLD F

 RLD A    

 

 

 

 

                

 

 

                   

 

       

Övriga
resultat

Viltspårschampion
BPH med skott genomfört

 

 

Sara Thornberg
Frost

   

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

1:a pris

   

 

         

Bruks

Klass

 Appell

Lägre

Högre

Elit 

Spår

 Uppflyttad      

              

            

         

Sök 

 

 

                

 

Skydd

                   

Rapport

       

Övriga
resultat


 MH  

 

 

Mathilda Kjellqvist
Hope

    

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

 

      

 

 

Agility

Klass

 I

 II

III 

 

Hoppklass

 AgHDI

        

        

       

Agilityklass 

 III

 

 

 

Övriga resultat

2:a placering i agilityklass KM 2016
2:a placering i hoppklass KM 2016
4:e placering Ungdoms DM i lydnad.  

 

Wilma Kjellqvist
LP1 LP2 Tollarbos Indra el Nacho

 

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

LP1

 LP2

 

 

Agility

Klass

 I

 II

III 

 

Hoppklass

 II

 

 

 

Agilityklass 

 I

 

 

 

Övriga
resultat

Vinnare Ungdoms DM i lydnad 2017 Vinnare Ungdoms DM i lydnad 2016
 3:e placering i agilityklass KM 2016                

 

Sandra Griph

LP1 Active Corso Panther

 

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

LP1

 

 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 

 

 

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

        

Rapport

 

 

 

 

Övriga
resultat

 Godkänt anlagsprov viltspår                                               

 

Helen Johansson

Revalill´s Storm

                  

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

1:a pris 

1:a pris

 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 Uppflyttad

 Uppflyttad

  Uppflyttad  

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

 

Övriga
resultat

MH
Godkänt vallprov                                                    

 

Helen Johansson

Leopold

                                 

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

1:a pris 

1:a pris

1:a pris 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 

 

 

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

          

Övriga
resultat

                                                                                          

  

Helen Johansson

LP2 SELCH Bermarks Queen Bee

                                                 

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

1:a pris 

LP2 

1:a pris 

 LP

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 

 

 

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

 

Övriga
resultat

 CK på utställning                                                              

 

  

 Mikael Åberg

FM Elmer

 

 

 Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

 

 

 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 

 

 

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

 

Övriga
resultat

Vinnare SM i Patrullhund 2018

Patrullhund med tilläggsdressyr preparatsök del 1

  

 

 

 Maria Glaadh

Bella Nova's Miss Tosca Koppeldrag

                                                          

Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

 1:a pris

 

 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

Uppflyttad 

Uppflyttad 

 

          

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

 

Övriga resultat

                           

MH, CERT på utställning

                                                                

 

 Marianne Andersson

TJH II Sjölundas Phenny

 

Lydnad

Klass

I

II

III

Elit

 

 

 

 

 

Bruks

Grupp

Appell

Lägre

Högre

Elit

Spår

 

 

 

 

Sök

 

 

 

 

Skydd

 

 

 

 

Rapport

 

 

 

       

Övriga resultat

Patrullhund FM tjh II, MH,
3:a KM patrullhund 2012